środa, 4 listopada 2009

Clover - nietypowa fretka adopcyjna

Od roku jest z nami fretka Clover, która ani nie mieszka z nami, ani nie bawi się z nami, a na dodatek nie wygląda tak jak my!


Wygląda trochę inaczej - ma długie, smukłe ciałko, futerko ma jasne, elegancki śliniaczek, na ogonku czarny pędzelek... ale łapki tak samo czarne jak my!

Śliczna frecia panienka mieszka bardzo daleko, bo aż za Oceanem, na prerii... i jest jedną z tych fretek, które można adoptować wirtualnie :-)

Nie leniuchuje tak jak my, tylko bierze udział, wraz z kompanami w programie walki z zarazą, która zagraża dziko żyjący fretkom czarnołapym.

Fretki czarnołape żywią się przede wszystim pieskami preriowymi, na które to polowano tak intenstywnie, że z czasem zabrakło ich w menu tchórzy...i tak się stało, że Mustela Nigripes są na liście CITES i muszą być reintrodukowane w środowisku :-(

Dziś część z nich mieszka w ośrodkach badawczych, pojedyncze osobniki w zoo, a część już szczęśliwe buszuje na prerii - w ciągu 20 lat udało się przywrócić naturze ponad 200 osobników! Pan Travis Livieri opiekuje się BFF w ośrodku w Colorado, a wszystkie sukcesy i porażki pracy nad reintrodukcją tego zagrożonego gatunku opisuje na blogu

Jeżeli zaciekawiła Was nasza koleżanka Clover, to poczytajcie o BFF i zagrajcie w grę, która sprawdzi waszą wiedzę o tchórzu czarnołapym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz